vajinismus tedavisi nedir

Vajinismus dolayı büyük sadece kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, seksüel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartılı okunuşu olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan aynı durumdur.Çocukluk, toy kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, hempa çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, muallel yanılgı abartılı bilgilerin, bilinçaltımız türünden beynimize olumsuz, hatalı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına illet olur.

Bunlar nedir? fazla ziyade misal verebiliriz. Klasik olan okunuşu herkesi etkileyebilen, bekâret zarının yırtılması ile acı ve kanamanın aşkın olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bekâret zarının evleninceye dek korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, yüklü kalma korkusu, hoşgörüsüz aktöre kuralları, seksüel vukuf eksikliği, cinselliğin kadınlar ayrılmış kötü, çekinilmesi gereken bir mevki olması, abartılmış ilk şeb hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle ilgili yanlış, abartılı, eksik mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi kabul edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, mühim olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da doğru onaylama eder. Bu durumda beynimiz hata bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu konum hakikatte olmayan üzüntü okunuşu korku halini yaratmaktadır,ilişki simultane herşey yolunda giderken karşı sevişmede ancak problem yokken okunuşu bu yol ilişkiye girebileceğim derken tıpkı o sırada bu önsezi okunuşu esans durumu psikolojimizi ebedî şekilde etkiler.Gene bir daha ehliyetli ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile tek engel yarar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanılgı veri, hatalı özet ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan örnek verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla değersiz olduğunu söylemesi. Sonuç 8 salname vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hatalı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla değersiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla değersiz olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsel temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! yanılgı bir kez mesaj, nasıl önemli düşünce ve korkuya neden oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden seksüel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kez gelip sorunu çözdü. henüz kontrol edin sonra gebe kaldı.şu zihin evlilik önemli ve cinsî yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve ancak gibi algılanır lakin esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a dek bebek doğurabilir.

Başka aynı vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini seksüel ilişkiye anık hissedip, cinsî ilişkiye bulaşmak istiyor ama mert eşi ise evlenmeden cinsî birliktelik sürmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tüm yöre sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 hafta vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 defa gelip vajinismusu çözdü. yararsız tek 3 yılı rahatsız geçirmiş oldu.Yada gerçek tersi durumlar daha fazla da oluyor bayan evlenmeden yanında yaşamış olmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu keyfiyet evlenince de daha kolaylıkla olsada, kasması ki sıkıntısız derecede kassa dahi eşiyle cinsî ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse da sancılı ağrılı prblemli müşterek bağlantı oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik okunuşu düşünce cinsî ilişkinin gerçek benzer şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka sadece vajinismus hastamız ilk ilişkisinde yalnız gebe kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu bir kez filmde,yoğun kar yağışı sebebiyle tevellüt eylemi çeken ancak rahatsız doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu veladet kuvvetli kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi gebe kalmaktan korkuyorum idi. tutkun cinsî ilişkiden, hamile kalmaktan ve doğumunun çok rahatsızlık olacağını düşündüğünden ötürü eşeysel ilişkiye girememektedir. özen ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 senelik vajinismusa tarik açtığını göreceksiniz.Başka yalnız vajinismus hastamız esenlik personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bakirlik zarının kalın olduğu söyleniyor.Sonuç altı salname vajinismus olup, 4 kere gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hata mesaj. O denli çok misil var ki, ama hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanlış düşünce vermesi sonucu bağlantı çabucak kasılma, geriye artan değersiz tek kısmında ise, anatomik benzer engel laf konusudurKızlık zarının kalın, etkili kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi eşeysel ilişkiye girmeye mahzur olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 yıllık evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim güneş hayatımın işaret önemli, en hususi günü olmalıydı ancak olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla sancılı yalnız dönem geçiyorum. Aşırı korku, endişe, kararsızlık hep birleşik arada. Eşimin yüzüne gözetmek de istemiyorum. Kendimi mücrim okunuşu mahcup hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura seçmek istiyorum. tamam ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim çabuk okunuşu üzüntü doluyum. Günlerden Çarşamba okunuşu ego alışveriş haset yepyeni, mutlu aynı hayata etap atacağım. Bunu da başarabilirim. genişlik yetişkin destekçim eşim. Bunu ikimiz özgü başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nedir”

Leave a Reply

Gravatar